Klaus Schmidt - Gobeklitepe Sempozyumu

Gobeklitepe üzerine yapılan ilk uluslararası sempozyum 6 Ekim 2012'de Şanlıurfa'da gerçekleşti.

Gobeklitepe arkeolojik alanının başkanı Prof. Klaus Schmidt, konuşmasına sit hakkında bilgi vererek başladı ve 17 yıllık kazı sürecinin ilerlemesinin ana hatlarını çizdi. Schmidt, son zamanlarda bulunan ve giriş kapısı olduğu iddia edilen yapılarda bulunan heykellerle ilgili olarak konuşmasına devam etti ve birçok katılımcının sorularını yanıtlayarak bitirdi.


Anahtar Kelimeler
Klaus Schmidt - Gobeklitepe Sempozyumu, Göbeklitepe, Göbeklitepe, Göbekli Tepe, arkeoloji, neolitik, Mezopotamya, dini semboller, Nevalı Çori, Klaus Schmidt, Urfa, National Geographic
İlgili Diğer Konular

Prof.Dr. Refik Duru - Göbeklitepe ve Diğer Anadolu Neolitik Yerleşkeleri (Göbeklitepe) 3.3.2015 tarihinde, Üsküdar da Göbeklitepe konulu konferanstan.

Göbeklitepe'yi Arazi Sahibi Anlattı (Göbeklitepe) Mahmut Bey, Göbeklitepe nin bulunuşu ve anlamını bölgenin yerlisi olarak anlatıyor.

B.G. Sidharth - Göbeklitepe Sempozyumu (Göbeklitepe) Gobeklitepe üzerine yapılan ilk uluslararası sempozyum 6 Ekim 2012'de Şanlıurfa'da gerçekleşti.

Trevor Watkins - Gobeklitepe Sempozyumu (Göbeklitepe) Gobeklitepe üzerine yapılan ilk uluslararası sempozyum 6 Ekim 2012'de Şanlıurfa'da gerçekleşti.

CNN Türk Göbeklitepe Haberi (Göbeklitepe) Bu video haberde, Cüneyt Özdemir, Göbeklitepe nin tarih ve turizm açısından önemini inceliyor.

Göbeklitepe (NG) (Göbeklitepe) Bu makalede, Türkiye'de 11.600 yıllık bir sitede bulunan Gobeklitepe'de son dönemde yapılan araştırmaların, örgütlü dinin tarımdan önce olduğunu açığa çıkarması işleniyor.

Göbeklitepe The Worlds First Temple (Göbeklitepe) Ahmet Turgut Yazman yapımı belgesel 2010 tarihli.

GobekliTepe National Geographic (Göbeklitepe) 2012 yapımı NG Belgeseli.

Çiğdem Köksal Schmidt - Göbeklitepe Sunumu (Göbeklitepe) Üsküdar 3.3.2015

Morgan Freeman - İnancın Hikayesi, Yaratılış (Tarih)

Klaus Schmidt - What is Goebekli Tepe TED Conference (Göbeklitepe) 8 Tem 2014 tarihinde yayınlandı.

İstanbul Arkeoloji Müzesi (Fotoğraf) İstanbul'daki bu müze arkeoloji tarihi ile ilgili çok önemli eserleri barındırıyor.