Çiğdem Köksal Schmidt - Göbeklitepe Sunumu

Üsküdar 3.3.2015


Anahtar Kelimeler
Çiğdem Köksal Schmidt - Göbeklitepe Sunumu, Göbeklitepe, Göbekli Tepe, arkeoloji, neolitik, Mezopotamya, dini semboller, Nevalı Çori, Klaus Schmidt, Urfa
İlgili Diğer Konular

Prof.Dr. Refik Duru - Göbeklitepe ve Diğer Anadolu Neolitik Yerleşkeleri (Göbeklitepe) 3.3.2015 tarihinde, Üsküdar da Göbeklitepe konulu konferanstan.

Göbeklitepe'yi Arazi Sahibi Anlattı (Göbeklitepe) Mahmut Bey, Göbeklitepe nin bulunuşu ve anlamını bölgenin yerlisi olarak anlatıyor.

B.G. Sidharth - Göbeklitepe Sempozyumu (Göbeklitepe) Gobeklitepe üzerine yapılan ilk uluslararası sempozyum 6 Ekim 2012'de Şanlıurfa'da gerçekleşti.

Trevor Watkins - Gobeklitepe Sempozyumu (Göbeklitepe) Gobeklitepe üzerine yapılan ilk uluslararası sempozyum 6 Ekim 2012'de Şanlıurfa'da gerçekleşti.

Klaus Schmidt - Gobeklitepe Sempozyumu (Göbeklitepe) Gobeklitepe üzerine yapılan ilk uluslararası sempozyum 6 Ekim 2012'de Şanlıurfa'da gerçekleşti.

CNN Türk Göbeklitepe Haberi (Göbeklitepe) Bu video haberde, Cüneyt Özdemir, Göbeklitepe nin tarih ve turizm açısından önemini inceliyor.

Göbeklitepe (NG) (Göbeklitepe) Bu makalede, Türkiye'de 11.600 yıllık bir sitede bulunan Gobeklitepe'de son dönemde yapılan araştırmaların, örgütlü dinin tarımdan önce olduğunu açığa çıkarması işleniyor.

NG Göbeklitepe Belgeseli (Tarih)

Göbeklitepe The Worlds First Temple (Göbeklitepe) Ahmet Turgut Yazman yapımı belgesel 2010 tarihli.

Tanrıların Doğuşu: Göbeklitepe (Dinler)

GobekliTepe National Geographic (Göbeklitepe) 2012 yapımı NG Belgeseli.

Morgan Freeman - İnancın Hikayesi, Yaratılış (Dinler Tarihi)

Klaus Schmidt - What is Goebekli Tepe TED Conference (Göbeklitepe) 8 Tem 2014 tarihinde yayınlandı.

İstanbul Arkeoloji Müzesi (Fotoğraf) İstanbul'daki bu müze arkeoloji tarihi ile ilgili çok önemli eserleri barındırıyor.