Congreso

Congreso

Congreso, Şili'den bir müzik grubudur. 1969 yılında Quilpué'de kurulan ve Latin Amerika müziğini birleştiren ve geliştiren bir gruptur.

1960'ların sonlarında Yeni Şili Şarkı hareketiyle bağlantılı kariyerine başladılar, ancak zamanın askeri diktatörlüğü ve kültürel kısıtlamaları ortaya çıktıkça ilerici bir rock tarzı haline geldi ve daha sonra Caz füzyonundan, çağdaş müziğe, pop müzikten ve dünya müziğinden elemanları da dahil etmiş bir füzyon sesi, The New Latinamerican Music olarak adlandırdı.

Şili müziğinin tarihinde, hem sosyal hem de etnik içerikli sözleri ile rafine edilmiş müzik bestelerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası kamuoyunun ve eleştirmenlerin iyi bir şekilde kabul görmesinden dolayı en önemli gruplardan biridir. Los Jaivas ve Los Blops ile birlikte kurulan yeni Şili ilerici sesi ve 'Chilenization of Rock' ın 60'lı yılların başından 70'lerin başlarına kadar uzanan köşe taşlarından biridir. Ana besteci, grubun lideri ve davulcusu Sergio "Tilo" González'tir ve söz yazarı ve şarkıcı Francisco "Pancho" Sazo'dur. Her ikisi de Tilo'nun kardeşleri ve eski üyeleri (Fernando ve Patricio) ve Fernando Hurtado'nın yanında kurucu üyeler. Grup şimdilerde Tilo Gonzalez, Pancho Sazo ve Raul Aliaga (pacussion), Sebastian Almarza (piyano), Federico Faure (bas), Jaime Atenas (sax) ve Hugo Pirovic (flautes) tarafından biçimlendirildi. Tilo'nun oğlu Simón González, gitarist olarak tekrar eden bir konuk üyedir.Sitede yayınlanmasını istediğiniz Word veya PDF formatındaki özgün yazılarınızı denizemesaj@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Arzu ederseniz kendi isminizle yayılanır. Yine bu adresten görüş ve fikirlerinizi iletmeniz de mümkün.
You can send your original articles in Word or PDF formats that you want to be published on this site to denizemesaj@gmail.com. If you wish, it will publish by your own name. It is also possible to send your opinions and ideas at this address.