Hayko Cepkin

Hayko Cepkin

Hayko Cepkin (1978 - ). Ermeni asıllı Türk besteci, şarkıcı ve piyanist.

Hayko Cepkin 11 Mart 1978 tarihinde Danimarka’da dünyaya gelmiştir. Oradan İstanbul’a göç edip yerleşmişlerdir. Dedesi Yozgatlıdır. Babası demir işiyle uğraşmıştır. Hayko Özel Getronagan Ermeni Lisesini bitirmiştir. Gençliğinde kilise korosuna girmiştir. Lise bittikten 2 yıl sonra Mimar Sinan Üniversitesi devlet Konservatuarında 2 yıl kadar şan üzerine eğitim almıştır. Sonrasında Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezinde şan, solfej, armoni derslerinin hepsini almıştır. Ayrıca akademi İstanbul korosunda 1 yıl boyunca tiyatro eğitimi almıştır ve1997 yılında profesyonel müzik yaşamına ilk olarak klavyeci olarak başlamıştır.

Hayko Cepkin pek çok ünlü isimlerle sahneyi paylaşmıştır. Bunlar; Öztürk, Ogün Şanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir, Demir Demirkan vs. ünlü kişilere sahnede yer almıştır. 2005 yılında evinde kaydedip, beste ve müziğini kendisi yaptığı şarkılarla bir albüm çıkarmıştır. Albümün adı Sakin olmam Lazım olarak piyasaya sürülmüştür. 2007 yılında rocksoundlarını çok kullanan sanatçı ‘Tanışma Bitti’ adı ile piyasaya sürmüştür. Bu albüm ile hayran kitlesi daha da çoğalmıştır. Hayko Cephin söylediği şarkıların yanı sıra birçok dizi filmde de rol almıştır.Sitede yayınlanmasını istediğiniz Word veya PDF formatındaki özgün yazılarınızı denizemesaj@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Arzu ederseniz kendi isminizle yayılanır. Yine bu adresten görüş ve fikirlerinizi iletmeniz de mümkün.
You can send your original articles in Word or PDF formats that you want to be published on this site to denizemesaj@gmail.com. If you wish, it will publish by your own name. It is also possible to send your opinions and ideas at this address.