Parov Stelar

Parov Stelar

Avusturyalı müzisyen, yapımcı ve DJ. Müzikal tarzı caz, house, elektro ve breakbeat kombinasyonuna dayanmaktadır. Elektro swingin öncülerinden biri olarak bilinir.

Sahne ismi Parov Stelar olan sanatçının asıl adı Marcus Füreder dir. (1974'de Linz, Avusturya doğumlu).

Marcus Füreder ilk olarak 1990'ların ortalarında gece kulübünde bir DJ olarak göründü. 2000 yılında üretim ve yayın yapmaya başladı. Füreder, ilk Maxi single'ını Bushido'da (hala gerçek adını ve sahne adı Plazma'sını kullanarak) piyasaya sundu ve 2003 yılında Etage Noir Recordings adlı kayıt etiketini kurdu. [2] Bir yıl sonra şimdi sahne adı Parov Stelar olan EP Kiss Kiss, derhal etkili Avusturyalı FM4 radyo istasyonu tarafından karşılandı. KissKiss, yakında LP Rough Cuts'u izleyerek, uluslararası elektronik müzik dünyasında bir atılım yapmasını sağladı.

Parov Stelar, Avrupa'da elektronik salıncak müziği üreten ilk kişiler arasındaydı. [4] Shine adlı albümüyle BBC, Parov Stelar'ı Avrupa'da bugüne kadar aktif olan en umut verici üreticilerden biri olarak seçti. Müzik üretimine spesifik yaklaşımı, kanıtlanmış bir ses estetiği ile birlikte, yeni bir türün kurucusu olan Electro Swing'e kendisine dünya çapında izleyiciler ve meslektaşlar tarafından bir tepki yarattı.

Kasım 2005'de Parov Stelar, Live-Band ile birlikte ilk kez bir araya geldi. Bu, çeşitli Avrupa şehirlerinde bir konser dizisi başlattı ve Glastonbury, Eurockéennes, Rock Werchter, Solidays Sziget ve Zürih Açık Hava gibi müzik festivallerinde görünüşe ve İstanbul ve Mexico City'deki gösterilere neden oldu. Döküm, Parov Stelar Trio'dan Parov Stelar Band'ın tam dökümüne, Parov Stelar (Programlama), Cleo Panther (Vokal), Marc Osterer (Trompet), Sebastian Grimus (Saksafon), Willie Larsson Jr'den (Davullar ) Ve Michael Wittner (Bass).

2014'te (En İyi Canlı Etkinlik) biri, 2015'te (En İyi Elektronik Yasası) olmak üzere 2013'te Amadeus Avusturya Müzik Ödülleri'ni (En İyi Canlı Kanal, En İyi Elektronik Kanun, En İyi Albüm) kazandı. Birincisi 2012'de (En İyi Elektronik Kanun) 7] Parov Stelar, Lana Del Rey, Bryan Ferry ve Lady Gaga ile çalıştı. Altı albüm yayınladı, yirmiden fazla EP ve bağımsız olarak 250.000'den fazla albümü sattı. [3] "Booty Swing" pisti ABD ve Kanada'daki elektronik elektronik tablolarda en iyi grafik pozisyonlarına ulaştı. [8] "Booty Swing", 1938'de Lil Hardin Armstrong'un "Oriental Swing" adlı şarkısını örnekler.

Parça, dünya çapında yüzlerce derlemede olduğu kadar TV şovlarında, televizyon dizilerinde, filmlerde ve reklam spotlarında da kullanılmaktadır.Sitede yayınlanmasını istediğiniz Word veya PDF formatındaki özgün yazılarınızı denizemesaj@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Arzu ederseniz kendi isminizle yayılanır. Yine bu adresten görüş ve fikirlerinizi iletmeniz de mümkün.
You can send your original articles in Word or PDF formats that you want to be published on this site to denizemesaj@gmail.com. If you wish, it will publish by your own name. It is also possible to send your opinions and ideas at this address.