Almanya - Edenkoben

Üzüm bağları, İtalyan Toskana bölgesi tarzı sarayı ve kestane ormanları ile şirin bir Alman kasabası.


Edenkoben in az yukarısında Schloss Villa Ludwigshöhe sarayı var. Burası 1800 lerde İtalyadaki Toskana tarzından esinlerek yapılmış. Zira bölge Toskana'yı çok andırıyor. Gittiğimiz mevsim (Ekim ayı) olduğu için üzümler hasat edilmişti ve sonbaharın en güzel renkleri hakimdi.

Buraya sadece sonbaharı yakalamak için değil ayrıca kestane için de geldik. Sarayın hemen arkasından başlayan ormanda çok miktarda kestane ağacı var. Biz 2 saate kadar içinde 10 kiloya yakın kestane topladık. Sonrasında biraz çevreyi gezdik. Sonbaharı görüntülemek için ve hafta sonu için ideal yerlerden birisi.

Gezi Tarihi: 29 Ekim 2016Sitede yayınlanmasını istediğiniz Word veya PDF formatındaki özgün yazılarınızı denizemesaj@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Arzu ederseniz kendi isminizle yayılanır. Yine bu adresten görüş ve fikirlerinizi iletmeniz de mümkün.
You can send your original articles in Word or PDF formats that you want to be published on this site to denizemesaj@gmail.com. If you wish, it will publish by your own name. It is also possible to send your opinions and ideas at this address.