Eltz Şatosu

Eltz Kalesi, Alman şövalyeliğinin mükemmel bir örneği olarak kabul edilir. 33 nesildir aynı aile tarafından kullanılmaktadır.


Eltz Şatosu

Şato yakınındaki bir Alman kötü

Eltz Şatosu

Şato restaurantı.

Eltz Şatosu

Şato da yapılan bir çekimin sahnesi.

Eltz Şatosu

Şatonun iç avlusu

Eltz Kalesi veya şatosu, 1100 lü yıllarda stratejik açıdan önemli bir konumda kurulmuş. Kale, çevresiyle uyumlu bir bütünlük oluşturuyor. Yapı, oval bir kaya üzerine oturuyor ve kuleleri 70 metreye kadar yükseliyor. Mimari kaya şeklini izlediğinden odaları olağan dışı şekillere sahip.

Lüksemburg'un genişleme politikasına paralel olarak kaleyi 1331'de uzun yıllar mancınıklar ve ağır taş topları ile kuşattıktan sonra, bugün hala görülebilen bir kuşatma kalesi Trutzeltz'i kurdu. Eltz şövalyeleri nihayet 1336'da yenildiler. Bu yenilgi sonucunda surların çoğu yıkıldı.

Kaleyi inşa etmek 500 yılı aşkın sürdü. Mimarisi, uyumlu bir bütünlük oluşturmak için Romanesk'ten erken Barok'a kadar tüm stilleri birleştiriyor. Orta avlu çevresindeki sekiz yüksek katlı konut binası "Randhausburg" kalesine doğru gelişti. Kalenin 100'den fazla odası ve ailenin yaklaşık 100 üyesine hizmet eden aynı sayıda hizmetlisi vardı.

Ren bölgesindeki birçok kaleler 1688'de tahrip edildi. Bu dönemde Hans Anton zu Eltz-Üttingen, Eltz Kalesinin korunmasında önemli bir rol oynadı. Fransız Ordusu'ndaki yüksek subay olarak, kaleyi resmi olarak imha edilecek binalar listesinden silmeyi başardı.

1888 de, Count Karl zu Eltz atalarının şatosunu mevcut mimariyi dikkate alarak, 19. yüzyılda pek çok benzer projeden farklı olarak, kaleyi değiştirmeden restore ettirdi.

Eltz Kalesi 800 yılı aşkın bir süredir Eltz ailesine mensuptur. Şato sahibi olan Dr. Karl Graf von und zu Eltz-Kempenich, Frankfurt am Main'de yaşıyor.

Kale, 2009 ile 2012 yılları arasında kapsamlı bir şekilde yeniden restore edildi.