Kader

Alın yazısı, yazgı.

Kader, Alın yazısı, yazgı, baht, kısmet, talih

Kader, Alın yazısı, yazgı, baht, kısmet, talih

Kader konusunda özlüsözler

Kader

"Mutluluk, bizi zorlayan kadere karşı kazanılan zaferlerin en büyüğüdür."

Mutluluk Kader
Kader

"Gitmek, kaderin hatalarını düzeltmektir."

Susmak Kader
Kader

"Sizler özel değilsiniz, Sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, Sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz."

Kapitalizm Kader Demokrasi Uygarlık Farkındalık Genellemek İnsan Kendi Olmak Kendini Bilmek Kişilik Özel Olmak Toplum Sıradanlık Yabancılaşmak
Kader

"Söylediklerinize dikkat edin, düşüncelere dönüşür... Düşüncelerinize dikkat edin, duygularınıza dönüşür... Duygularınıza dikkat edin, davranışlarınıza dönüşür... Davranışlarınıza dikkat edin, alışkanlıklarınıza dönüşür... Alışkanlıklarınıza dikkat edin, değerlerinize dönüşür... Değerlerinize dikkat edin, karakterinize dönüşür... Karakterinize dikkat edin, kaderinize dönüşür."

Konuşmak Düşünmek Fikir Duygu Davranış Alışkanlık Değer Karakter Kader
Kader

"Biz gerçekten bir kukla sahnesindeyiz: Kuklacı Felek usta, kuklalar da biz. Oyuna çıkıyoruz birer, ikiser ikiser; Bitti mi oyun, sandıktayız hepimiz."

Tutsaklık Kader Ölüm
Kader

"İnsanlar eylemleriyle kendi çıkarlarını tatmin ederler, ama böylelikle bu eylemlerin içinde bulunduğu halde, insanların ne bilincinde, ne de amacında bulunmayan daha uzak bir şey gerçekleşmiş olur."

Bilinç Amaç Çalışmak Etkileşim Kader
Kader

"Bir kişinin kaderine nasıl hakim olduğu kaderinin ne olduğundan daha önemlidir."

Kader
Kader

"Insanların mutlulukları ya da mutsuzlukları, kaderin olduğu kadar da karakterlerinin eseridir."

Mutluluk Kader Karakter
Kader

"Her şey, karşılanması mümkün taleplerin ortaya çıkıdır. (Everything that is possible demands to exist.) - De veritatibus primis'den"

Yaratmak Varlık Kader Istek
Kader

"Kendini çok zorlama, en güzel şeyler onları en az beklediğinde olur."

Kader Beklenti

Tamamlayıcı Konular