Psikoloji

Bir grubu, bir bireyi belirleyen hareket etme, düşünme, duygulanma biçimlerinin bütünü.

Your propaganda is so amateur, as I'm an expert in psychology. - Propagandan çok acemice; ki bunu psikoloji konusunda uzman biri olarak söylüyorum.

O, kocasının psikolojisini biliyor. - She knows her husband's psychology.

Psikoloji, ruhbilim

Psikoloji, ruhbilim

Psikoloji konusunda özlüsözler

Psikoloji

"Çok gezmek ve çok bilmek aslında dış dünyamızı değil iç dünyamızı tanımamızı sağlıyor. Kendimizi tanıdığımızda da evreni tanıyabiliyoruz."

Bilgelik Bilmek Kendini Bilmek Evren Psikoloji Görmek Gözlemlemek Gerçek
Psikoloji

"Psikanaliz, bize ölülerin daha canlı, daha güçlü, daha korkutucu olabileceğini öğretti. Bu aslında bir hayalet meselesidir."

Psikoloji
Psikoloji

"Bütün ağır psikolojik hastalıkların temelinde narsizm yatar."

Psikoloji Narsizm Büyüklenmek
Psikoloji

"Kötülük akılda yer etmiş, inatçı ve ancak mucize ile iyileşebilen bir ruh hastalığıdır."

Kötülük Psikoloji
Psikoloji

"Topluma mutlak şekilde teslim olmak, bütünüyle onun esiri olmak gerekir. Toplum ancak o zaman —yalnızca kölelere, ruhsal olarak intihar etmiş kimselere— saygı duyar."

Özgürlük Toplum Ruh Psikoloji Acı Çekmek Adanmak Ahlak
Psikoloji

"Insanın yeryüzündeki en zayıf hayvan olduğu kabul edilmek zorundadır. Ve onun bütün davranışlarının, bütün aidiyetlerinin, gruplaşmalarının temeli budur. O kendisinden daha büyük bir şeyin parçası olmak zorundadır; ancak o zaman kendisini güvende hisseder."

İnsan Hayvan Psikoloji Toplum

Tamamlayıcı Konular

Psikanaliz Bazı ruh ve akıl hastalıklarının, sinir bozukluklarının iyi edilmesinde kullanılan bir tedavi usulüdür.

Ben Bireyin öznel bütünlüğü. EgoSitede yayınlanmasını istediğiniz Word veya PDF formatındaki özgün yazılarınızı denizemesaj@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Arzu ederseniz kendi isminizle yayılanır. Yine bu adresten görüş ve fikirlerinizi iletmeniz de mümkün.
You can send your original articles in Word or PDF formats that you want to be published on this site to denizemesaj@gmail.com. If you wish, it will publish by your own name. It is also possible to send your opinions and ideas at this address.