Ermenilerin Tarihi Sembolleri

Ermenilerin Tarihi Sembolleri

Ermeni tacı, ok ve yay Ermeniler'in belirgin tarihi sembolleridir.

Ermeni tacı tasviri eski duvar resimleri, sanat eserleri ve sikkeler üzerinde günümüze ulaşmıştır. Bu semboller, Ermeniler ile o kadar özdeşlemişti ki, Romalılar Ermenistan'ı fethettiklerinde Ermeni tahtını (ok ve yay ile birlikte) Ermenistan'ın bir sembolü olarak tasvir ettiler.

Fotoğraftki gümüş para MÖ 37 de Ermenistan'a karşı kazanılan zaferin anısına basıldı. Paranın ön yüzünde Romalı Mark Antony Denarius, arakasında ise zeminde ok ve yayın olduğu Ermenistan tacı yer alıyor.


Anahtar Kelimeler
Ermenilerin Tarihi Sembolleri, ermeniler, ortadoğu
İlgili Diğer Konular

Ortadoğu Tarihi Kronolojisi (Tarih) Bu zaman çizelgesi, bir çok dinin ve kültürün ortaya çıktığı Ortadoğu'nun günümüze kadar önemli olaylarını listeliyor.

Buğday tarımının başlangıcı (Tarih) Ekmeğin ve Makarnalık Buğdayın Tarihi ve Kökenleri

Sümerlerde Yazı Nasıl Ortaya Çıktı? (Tarih) Sümerler M.Ö. 4000 ile M.Ö. 2000 arasında bugünkü Irak’ın güneyinde yaşamış olan bir halktır. Sümerler M.Ö. 3500 yıl civarında insanlık tarihinin ilk yazı sistemi olan çivi yazısını geliştirdiler.

Sitede yayınlanmasını istediğiniz Word veya PDF formatındaki özgün yazılarınızı denizemesaj@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Arzu ederseniz kendi isminizle yayılanır. Yine bu adresten görüş ve fikirlerinizi iletmeniz de mümkün.
You can send your original articles in Word or PDF formats that you want to be published on this site to denizemesaj@gmail.com. If you wish, it will publish by your own name. It is also possible to send your opinions and ideas at this address.