Ermenilerin Tarihi Sembolleri

Ermenilerin Tarihi Sembolleri

Ermeni tacı, ok ve yay Ermeniler'in belirgin tarihi sembolleridir.

Ermeni tacı tasviri eski duvar resimleri, sanat eserleri ve sikkeler üzerinde günümüze ulaşmıştır. Bu semboller, Ermeniler ile o kadar özdeşlemişti ki, Romalılar Ermenistan'ı fethettiklerinde Ermeni tahtını (ok ve yay ile birlikte) Ermenistan'ın bir sembolü olarak tasvir ettiler.

Fotoğraftki gümüş para MÖ 37 de Ermenistan'a karşı kazanılan zaferin anısına basıldı. Paranın ön yüzünde Romalı Mark Antony Denarius, arakasında ise zeminde ok ve yayın olduğu Ermenistan tacı yer alıyor.


Anahtar Kelimeler
Ermenilerin Tarihi Sembolleri, ermeniler, ortadoğu
İlgili Diğer Konular

Ingiltere ve Fransa modern Ortadoğu'yu nasıl yarattı ve mahvetti (Tarih) Günümüz Ortadoğu'sunun çatışma içinde olmasının temelleri 20 nci yy ı'n başlarında Ortadoğu'nun paylaşımı ile atıldı.

Ortadoğu Tarihi Kronolojisi (Tarih) Bu zaman çizelgesi, bir çok dinin ve kültürün ortaya çıktığı Ortadoğu'nun günümüze kadar önemli olaylarını listeliyor.

ABD ve Ingiltere Iran'ı demokrasiden diktatörlüğe nasıl dönüştürdü. (Tarih) Bu makale şu andaki molla rejimine kapı aralayan gelişmelere neden olan Mussadık darbesinin arka planını anlatıyor.

Buğday tarımının başlangıcı (Tarih) Ekmeğin ve Makarnalık Buğdayın Tarihi ve Kökenleri

Sümerlerde Yazı Nasıl Ortaya Çıktı? (Tarih) Sümerler M.Ö. 4000 ile M.Ö. 2000 arasında bugünkü Irak’ın güneyinde yaşamış olan bir halktır. Sümerler M.Ö. 3500 yıl civarında insanlık tarihinin ilk yazı sistemi olan çivi yazısını geliştirdiler.

Tarihteki En Vahşi Olaylar: Asurlu Vahşeti (Tarih) Asurlular dünyanın ilk büyük ordusunu ve dünyanın ilk büyük imparatorluğunu yarattı. Kuşatma savaşındaki üstün yetenekleri ve katıksız teröre dayanmaları iki temel özellikleriydi. Onlara direnenlere örnek olması için aşırı vahşet göstermek Asur politikasıydı.