Nasıl görünüyorlardı

Nasıl görünüyorlardı

Adli antropologlar ve yüz rekonstrüksiyonu sayesinde artık tarihi ünlülerin nasıl göründüklerini biliyoruz.

CGI, CT taramaları ve 3 boyutlu yazdırma sayesinde tarihi figürlerin yüzleri yeniden canlandırılıyor.

Kral Tutankhamun

M.Ö. 1334-1324 yılları arasında Mısır'ın firavunu idi. Çocuk firavunu hakkında ve modern teknoloji sayesinde, şimdi nasıl göründüğünü biliyoruz.

Bilim adamları ve araştırmacılar, King Tut’ın genetiğini analiz ettikten ve 2.000'den fazla dijital tarama yaptıktan sonra ortaya çıkan, aşırı derecede narin olan bir çocuktu.

King Tut, dokuz yaşındayken babasının eski Mısır üzerindeki tahtını elde etti ve sadece on yıl boyunca hüküm sürdü. Modern BT taramaları, 19 yaşındayken ölümünün sıtmanın, alt bacağındaki kırığın ve doğuştan gelen doğumsal deformitelerin bir sonucu olduğunu gösterdi. Mısır kraliyet ailesinin “saf kan”ı korumak için aile içi yaptıkları evliliklerin hastalıklı bir sonucuydu.

İmparator Nero

Nero

Nero Claudius Sezar, MS 54-68 'de Roma imparatoru olarak hüküm sürdü ve inanılmaz bir ressam olduğuna inanan bir psikopat olarak hatırlanıyor. Hükümdarlığı sırasında yaptığı acımasızlıklardan dolayı kendisinden çok nefret edilirdi. Şarkıcı olduğu ve lir çaldığı, aynı zamanda eğitimli bir Olimpiyatçı olduğu, araba yarışlarına katıldığı bilinir. yarıştı. Modern teknoloji sayesinde, nasıl göründüğü de dahil olmak üzere adam hakkında daha fazla şey biliyoruz. Onun keskin bakışları ile birleştiğinde gülüşü, her istediğini yapan ve bu nedenle cehenneme giden bir adam tasviri ortaya çıkarıyor.

MS 64 'de Roma üç gün boyunca yanarken, Nero'nun sarayının çatısında bir Yunan destanı söylediği anlatılır.

Nefertiti

nefertiti

Kraliçe Nefertiti, MÖ 1353-1336 'den firavun kocasının yanında hüküm sürdü ve kocasının ölümünden sonra bağımsız olarak hüküm sürmeye devam etti. Diğer kraliçelerin aksine, Mısır sanatında güçlü pozisyonlarda betimlenmiştir. Yapılan BT taraması hala çok güzel bir yüzü, ancak yanaklarında kırışıklıklar ve burnunda bir yumru ortaya çıkardı.

Cleopatra

Cleopatra

Çok zekiydi, birkaç dil konuşuyordu ve çok güzel bir kadın olarak tanınıyordu. Eski dünyanın en etkili adamlarından ikisinin kalbini çalmış olmasına şaşmamak gerekir. Ancak bu görüş tamamen doğru değil. MÖ 40-30 da yapılan büstünün aslen makedon olan bu Mısır kraliçesinin en gerçekçi görünümü olduğuna inanılıyor. Elde edilen bulgulardan M.A. Ludwig tarafından yapılan tasvirinde, belirgin bir burnu ve neredeyse erkeksi özellikleri olan bir Kleopatra görüyoruz.

Julius Sezar

Julius Sezar

Shakespeare

Shakespeare

Shakespeare'in birçok, çizimleri, resimleri ve heykelleri olsa da, gerçekte neye benzediğinin bir görüntüsünü oluşturmak için kullanılan şey ölüm maskesiydi.

Dundee Üniversitesi'nden Dr. Caroline Wilkinson, 23 Nisan 1616'da öldüğünde Shakespeare'in nasıl göründüğünün 3 boyutlu görüntüsünü oluşturmak için ölüm maskesinin içini taramak için bir bilgisayar kullandı. Bu yüzden yukarıdaki resimde daha yaşlı bir Shakespeare görüyoruz. O kadar canlı ve ayrıntılı ki burnunda siğiller bile var.

İsa Peygamber

İsa Peygamber

Tarihçiler, yukarıdaki resmin Orta Çağ'dan geldiğini, Mesih'in ölümünden çok sonra yaratıldığını ve Roma İmparatorluğu'nun o bölgesinde yaşayamayacak kadar beyaz ve sarı saçlı olması nedeniyle doğru olamayacağını belirtiyorlar.

1354'te üzerinde Çarmıha germe görüntüsü olan 14 foot bir keten kumaş keşfedildi. Beden, İsa Mesih'e aitti ve Örtüsünde, yaralarının kanıyla çizgiler oluşmuştu. Araştırmacılar bu çizgiler, bölge ve dönemdeki kafataslarını kullanarak, sağdaki imajı ürettiler. Örtünün gerçekte İsa Mesih'e ait olup olmadığı ve yukarıdaki adamın Mesih'e benzerliği hala tartışma konusundaki konulardır. 2001'de yukarıdaki görüntü, adli antropolog Richard Neave tarafından yaratıldı.

Kaynak: history101.com


Anahtar Kelimeler
Nasıl görünüyorlardı, mısır, roma, isa peygamber, tutankamon, İmparator Nero, kleopatra, Nefertiti, Julius Sezar, Shakespeare
İlgili Diğer Konular

Hypatia, Iskenderiyeli (Ünlü Kişiler) Roma döneminde Mısır'da yaşamış Yeni-Platoncu Yunan filozof ve ilk önemli kadın matematikçidir.

Felsefenin Başlangıcı (Felsefe Terimleri Sözlüğü) Felsefenin adı Yunanlılarca konmuş olsa da çok daha öncesinde Çin, Hindistan, İran ve Mısır'da felsefe yapılıyordu.

En eski büyü metinleri (Tarih) Kıptice yazılmış bu 20 sayfalık büyü metinleri yaklaşık 1300 yıl öncesine dayanıyor.

Senkretizm (Felsefe Terimleri Sözlüğü) Senkretizm, özellikle farklı dinlerdeki teoloji ve mitolojilerin bir birine karışmasıyla yenilerinin ortaya çıkması veya asimilasyonlarına denir. Sanat, kültür ve siyasette de görülebilir.

Pisagor (Ünlü Kişiler) İyonyalı filozof, matematikçi ve Pisagorculuk olarak bilinen akımın kurucusudur.

Berberiler (Tarih) Zengin mitolojileri ve antik kültürleriyle çöllerin efendisi berberiler

Ortadoğu Tarihi Kronolojisi (Tarih) Bu zaman çizelgesi, bir çok dinin ve kültürün ortaya çıktığı Ortadoğu'nun günümüze kadar önemli olaylarını listeliyor.

Antik Çağ Felsefesi (Felsefe Terimleri Sözlüğü) Yunan ve roma felsefeleri

Lucretius,Titus (Ünlü Kişiler) Yazılarını bitiremeden çıldırmış, kendi eliyle canına kıymış Roma dönemi şair ve filozof.

Aurelius, Marcus (Ünlü Kişiler) Beş İyi Roma İmparatoru'ndan sonuncusudur ve önemli Stoacı filozoflardan biri olarak kabul edilir.

Roma Dönemi (Felsefe Terimleri Sözlüğü) (MÖ. 1.YY - MS. 5.YY) Genel olarak klasik Yunan geleneğini sürdürür ve genellikle 5. Yüzyılda Roma'nın Düşüşüyle ​​sona erdiği düşünülür.

Ferguson, Adam (Ünlü Kişiler) Politik ekonomiyi ahlaki felsefeye bağlayan bağları sıkılaştırmaya çalışan bir ahlak bilimi uzmanıdır.

Shakespeare (Ünlü Kişiler) Ingiliz şair ve tiyatro oyun yazarıdır.

Balzac, Honore de (Ünlü Kişiler) Fransız romancı ve oyun yazarı

Halil Cibran (Ünlü Kişiler) Lübnan doğumlu ABD li şair ve yazar.

Montaigne, Michel de (Ünlü Kişiler) 16. yüzyıl Fransız deneme yazarı.